pondělí 12. května 2014

Velké testování CC krémů

Někteří, ačkoliv v tuto chvíli je příhodnější říct některé, možná v minulém týdnu nezaznamenali Velké testování CC krémů, kterému jsem se podrobila pod záštitou Sephora Česká republika. Celé shrnutí vám tedy přináším v tomto článku.


"Dámy, přišlo Jaro (chvílemi mám pocit, že možná rovnou i léto)! S tím přichází i odkládání jednotlivých svršků a vystavování se slunci. Stejně tak bychom však po zimě měly odložit vrstvy make-upů, pudrů a dalších nepřirozených masek. A tady přichází první ale…! Co když se bez těchto kouzelných kosmetických pomůcek necítíme dobře? Co když si připadáme jako nahé? Nebo není to velký skok po zimní mystérii, odkrýt hned pravou tvář?

Já říkám ano, je to příliš najednou. Jenže! My máme to štěstí, že žijeme v době, ve které žijeme. Většina kosmetických firem se už desetiletí vyvíjí, aby nám přinášely stále nové a nové „vychytávky“. Obyčejné řasenky, rtěnky, pudřenky už nás jen tak něčím neohromí. S čím se ale stále teprve sžíváme (já vím, teprve pár let), jsou tónovací krémy všeho druhu. Ty jsou (nejen) pro hezčí období roku jak dělané. A jsme u druhého zásadního ale…! Který je ten pravý?

Nikdy jsem se příliš nelíčila a v kosmetice nebyla nijak zběhlá. Jak se ovšem říká, s jídlem roste chuť a to platí i s věkem. Jakmile pár přípravků vyzkoušíte, chcete další. Tím se dostáváme k jádru věci. Nasbírala jsem několik tónovacích CC krémů a jim podobných, abych každý z nich jeden den v tomto týdnu vyzkoušela.


 Den 1 – Sephora CC Créme


První přichází na řadu CC créme přímo z nové řady Sephora. Po prvním otevření jsem se trochu lekla. Jeho konzistence působí stejně jako u make-upu, tzn. celkem hutně. Odhodlaně jsem ovšem začala s aplikací. Samozřejmě tak, jak jsem okoukala určitě v nějakém chytrém časopise nebo videu. Pod oči/lícní kosti, hřbet nosu, brada, na čelo jen minimálně, ať se mi nerýsují vrásky a pak to celé rozetřít do ztracena. K tomu stačilo pouze zvýraznit řasy, v mém případě i jinak neexistující obočí, nabalzamovat rty a hurá do ulic.A hele, pleť byla pak skutečně jasnější, sjednocená, můj obličej působil prostě tak nějak fresh, rozzářeně. I kdybyste měly fakt špatný den, tak v tuhle chvíli se na sebe do toho zrcadla prostě usmějete. Zní to třeba strašně kýčovitě, ale prostě to tak je. Musím říct, že pleť vypadala vcelku svěže i po pár hodinách v práci, kdy se běžně můj make-up úplně ztrácí. Ze Sephora CC créme mám skutečně dobrý pocit, má našlápnuto do mé kosmetické taštičky a navíc je za naprosto krásnou cenu (490 Kč), pořídit ho můžete i za peníze třeba jen z brigády. Rozumějte, rozhodně se to cenově nestaví na úroveň Chanelu, Dioru a dalších top class. No, tak uvidíme, který další jej překoná a jestli vůbec.
Den 2 – Sampar CC


Druhé ráno jsem se seznámila s CC krémem od značky Sampar. Nejdřív jsem vůbec nevěděla, co od něj čekat. Protože vizuálně má opravdu zvláštní barvu a složení. Musela jsem vám to vyfotit. Drobné částečky v něm působí jako perličky v peelingu. Ačkoliv krásně voní, trochu špatně se roztírá. Zopakovala jsem stejný postup jako předchozí den i stejné líčení.

Výsledek nebyl úplně podle mých představ. Připadala jsem si tak trochu naoranžovělá, podobně jako krásky ze solárií, což není úplně můj šálek kávy, navíc jsem měla pocit flekatosti. Možná jsem použila ale jen pro mě nevhodný odstín. Co se Samparu musí nechat, vydrží opravdu celý den. Většinou se mi během dne v práci líčení úplně rozplyne. V kanceláři není čerstvý vzduch, snadno tam rudnu. V tomto případě mi však držela barva Samparu.


Vyspala jsem se do třetího dne a to už na mě čekal Nars Pure Radiant. Jeho velmi příjemná vůně mě po ránu hezky probrala. Navíc se velmi dobře roztírá, v podstatě jako krém. Nezanechává tedy ani žádné fleky nebo stopy. 

Dobrá aplikace je však něčím způsobená. V tomto případě je to silná koncentrace zmašťující složky. Trochu jinak řečeno, z Pure Radiantu jsem měla pocit opravdu hodně mastné pokožky. Až příliš jsem se leskla. Proto jsem musela použít produkt Sampar MAT, který vřele doporučuji úplně všem. Je to jemná emulze, kterou rozehřejete mezi prsty a jemným poklepáním aplikujete na ta místa, kde se příliš lesknete. Pleť se v podstatě okamžitě zmatní a vyhladí. Takže ano, Sampar Glamour Shot MAT Perfection by měl být rozhodně součástí vašeho kosmetického arsenálu.


Čtvrtý den jsem se vzbudila s krémem Strivectin CC Light. Ten je sice také o něco mastnější, jenže v tomto případě to není vůbec na škodu! Aplikace je snadná. Pleť je skvěle rozzářená. Proto bych Strivectin volila pro svěží, sluncem nabité dny, kdy chcete prostě působit pozitivně a svítit na všechny strany.

Strivectin CC Light sahá na nejvyšší příčky mezi všemi zmíněnými produkty. V podstatě soupeří pouze s CC krémem od Sephory, který v mých očích a na mé pleti v tomto čtyřboji vítězí. Ještě si neodpustím jen poslední poznámku k Strivectinu. Dejte pozor, ať ho příliš nevrstvíte, mohl by vám na obličeji způsobit masku. Pokud jím budete již nalíčená a budete chtít po pár hodinách líčení obnovit, nenanášejte další vrstvu, pokud původní neodlíčíte. V opačném případě si akorát zvýrazníte kontury obličeje – ztmavnou a budete působit směšně.Dr. Brandt Ruby Glat

Měla jsem s vámi sdílet ještě svůj pátý den s tónovacími krémy. Měla jsem vám říci něco o produktu Dr. Brandt Ruby Glat. Jenže mi za prvé tak trochu došly slova a za druhé, musím si o tomto produktu a jeho účincích ještě promluvit (poradit se) s někým povolanějším. Nejsem si jimi totiž úplně jistá.

Abych to ale celé shrnula, veškeré produkty seženete v prodejnách Sephora
Neváhejte se s tamními konzultantkami či vizážistkami poradit a nebojte se říci si o malý tester, abyste mohly produkty samy přímo vyzkoušet, než za ně utratíte své peníze. Na druhou stranu, opravdu se nebojte investovat do kvalitních (ano, někdy trochu dražších) produktů, které jsou pro vaši pleť mnohem přívětivější a lépe propracované, než naprostá většina kosmetiky, kterou seženete v obyčejných drogériích. A navíc vydrží mnohem déle. Jak se říká levná věc = drahá věc a to může platit právě pro vaši pokožku."Odkazy:

Žádné komentáře:

Okomentovat